Közzétéve: 2025. november 05.
736. Gorka Géza kínáló, róka, Zsolnay gyár, 11 cm
| Azonosító | 71654338 |
| Cím: | 736. Gorka Géza kínáló, róka, Zsolnay gyár, 11 cm |
| Rövid leírás: | Gorka Géza Pécsi Zsolnay gyárral készített mázas kerámia. A háború után a budapesti Zsolnay gyárban, Mattyasovszky Lászlóval 1200 fokon égetett kerámiák sorozatgyártását kezdik meg. Róka fejes kínáló, ökörvér mázas. Jelölés a talpán, stilizált Gorka, emberalak. |
| Beszerzés ideje: | 2025. november 05. |
| Becslési ár (-tól): | 45 000 HUF |
| Becslési ár (-ig): | 65 000 HUF |
| Anyaga: | kerámia |
| Méret: | 9 x 6 cm |
| Méret (hosszúság): | 11 cm |
| Jelölés (hol): | alján |
| Jelölés (mi): | stilizált Gorka, emberalak |
| Kategória: | Kerámia/Porcelán |




